Női szexualitás

2023.03.14


Ha nem megy a szex, halálra van ítélve a kapcsolat! Vs. Természetes, hogy több év elteltével kialszik a tűz és ritkulnak az együttlétek. Hol az igazság az ellentmondásos tévhitek között? 

Járjuk körbe a témát a női szexualitás szempontjából!

A szex kommunikáció. A testünk kommunikációja egymással, de elsősorban saját magunkkal. A kérdés, hogy figyelünk-e rá és meghalljuk-e, amit üzen? Továbbá tekintettel vagyunk rá vagy figyelmen kívül hagyjuk az üzeneteit?

A szex a nő számára megnyílás és befogadás. Nemcsak testileg, hanem érzelmileg, mentálisan, energetikailag is.

Nem valami túlmisztifikált vagy túlgondolt dolog, ha jobban belegondolsz a saját életedben eddig tapasztaltakra, akkor felfedezheted ezeknek az egyszerű tényszerűségét.

A férfiak esetében sokkal egyértelműbb, hogy mikor állnak készen az aktusra, míg a nőknél nem vesszük elég komolyan például a nedvesség hiányát, megoldjuk gyorsan síkosítóval… A testünk azonban nem egy gép, nagyon jól tudja mit miért tesz vagy éppen nem tesz és a mesterséges síkosítással adott esetben csak negatív élményekhez juttatjuk a testünket és a lelkünket is.

Hozzáteszem képes lehet a nő teste orgazmusra akkor is, ha egyébként érzelmileg nincs befogadó állapotban, viszont a teste kívánja a szexualitást. Ezt onnan tudhatod, hogy érzelmileg és lelkileg nem leszel kielégült, ürességet vagy szomorúságot érezhetsz, annak ellenére, hogy volt orgazmusod.

Ilyen esetekben, amikor a tested kívánja a szexualitást, de nem érzed magad érzelmileg nyitottnak magad a partneredre, instant megoldásként érdemesebb az önkielégítéssel kényeztetni magad, nem csak azért, hogy elkerüld a kellemetlen érzéseket az együttlét után, hanem hogy jobban felfedezd és megismerd, megszeresd a saját testedet.

Ha gyakran teszed ki magad olyan helyzeteknek, amiben nem kívánod a szexet, mégis belemész, mert különféle elvárásokat támasztasz magad elé, vagy a társad feléd, akkor annak előbb-utóbb testi tünetei lesznek.

Legyen az migrén, nemi szervi, női belső szervi betegségek, bármi, ami ténylegesen testileg meggátol abban, hogy szexuális aktust létesíts, hiszen mélyen nem vágysz rá és a tested gyárt egy tünetet, vagy többet, amit kifogásként tudsz használni.

Ezt elkerülendő kifizetődőbb feltenni a következő kérdéseket magadnak:

Milyen okai lehetnek, ha nem vagy nyitott és befogadó érzelmileg?

Ahhoz, hogy ez kiderüljön, némi önvizsgálatra lesz szükség, ugyanis csak te tudhatod a választ.

Van benned vágy a szexre, csak a partnered felé nem érzed? Vagy egyáltalán a szex sem vonz, esetleg egyenesen taszít a gondolata is?

Ha a partnered felé nem érzel vonzalmat, be tudod azonosítani, hogy mióta tart ez? Mi válthatta ki?

Ha általános az érdektelenséged a szex iránt, itt is érdemes feltenni a kérdést, hogy mikor kezdődött ez és mi válthatta ki?

Van-e jelen az életedben olyan stresszes helyzet, ami miatt nem érzed magad biztonságban, befeszülsz, bezársz?

Ha nincsen meg a nőnek a biztonságérzet valami oknál fogva az életében, az nagyban befolyásolja a szexuális megnyílási és befogadási képességét is. Természetesen lehet pont a társ közelsége ad biztonságot és feloldja a külső bizonytalanságot, azonban, ha éppen gyenge lábakon áll a kapcsolat, vagy akkora mértékű a külső stressz megélése, akkor ez nem tud megtörténni.

Valamint a múltban megélt szexuális érintettségű sérelmek és traumák is felbukkanhatnak a tudattalanból és okozhatnak nehézségeket az aktuális párkapcsolatban.

Annak ellenére, hogy a szexuális élet jó mutatója lehet a párkapcsolat minőségének, nem áll minden esetben egyenes arányban a kapcsolat tartósságával és értékével. Nem attól lesz jó egy kapcsolat, ha ki van benne pipálva a szex, ugyanúgy, ahogy nem attól lesz működésképtelen, ha ritka a szex.

Fontos az okokat magunkban tisztázni és felmérni, mert arra viszont rámehet a kapcsolat, ha a férfi azt élni meg, hogy vele van a gond, valamint, ha a nő is temeti a kapcsolatot, miközben nem nézett a mélyére a felszíni tüneteknek.

Mi tehát a megoldás?

1. Kommunikáció, őszinte, nyitott kommunikáció, szembenézés elsődlegesen saját magaddal, a testeddel.

Mire vágyik? Mit szeret, mit nem szeret? Esetleg méltatlanul bánnak vele, kihasználják? Mit jelent számodra a szexualitás? Hogyan állsz hozzá? Milyennek szeretnéd, hogy legyen az életedben?

Mi az, amitől bezársz? Figyeld magad a mindennapokban. Mi tud megnyitni?

2. Mentális szembenézés és transzformáció.

Milyen elvárásokat támasztasz magad felé ezen a területen? Milyen külső elvárásoknak próbálsz megfelelni? Milyen gondolatok, minták gátolnak abban, hogy könnyű és élvezetes legyen számodra a szexualitás? Kötődik-e szégyen, bűntudat, bűnösség érzés a szexhez?

3. Érezni kell azt, amit nem akarsz érezni, ránézni arra, amire nem akarsz ránézni, tudatosítani mindazt, amit szeretnél a mélyen tartani. Másképp nem fogsz tudni sikeresen túllépni ezen és egészséges, örömteli szexuális életet élni.

4. Ha rendezted a saját soraidat, vagy amennyiben számodra kényelmes, akár párhuzamosan ezzel együtt, a partnerrel való kommunikáció is elkerülhetetlen. Rendkívül fontos, hogy a férfiak tisztában legyenek azzal, hogy a női szexualitás sokkal összetettebb annál, hogy testileg izgalmi állapotban van-e. Ez a saját érdekük, hiszen nem élnek meg annyi személyes kudarcot, ha tudják, hogy bizonyos esetekben ez nem róluk, a teljesítményükről szól. Továbbá képesek nagyobb figyelmet szentelni annak, hogy lelkileg és érzelmileg is megnyissanak, mert egy egészséges párkapcsolatban a férfi célja elsősorban a nő boldogsága és öröme.

Természetes dolog, hogy nőként nem a hónap minden egyes napján vagy ugyanolyan nyitott és befogadó állapotban, ez a hormonális változások, a ciklikusság velejárója. Mások vagyunk, mint a férfiak, akik ezektől függetlenül képesek ugyanolya intenzitással és vággyal lenni felénk, de egy egészséges kapcsolatban nem kötelesség és nem elvárás az, hogy te ennek megfelelj.

Viszont, ha ez túlmegy a természetes ciklikusságon és állandósul a bezártság, akkor érdemes a fent említett módokon ránézni a lehetséges okaira.

Nem a sikosító lesz a kulcs, sem az intimtorna hosszútávon, hanem a szembenézés önmagaddal, a mélye gyökerező hitrendszerekkel és elképzelésekkel.

A szex nem bűn, a vágy nem szégyen, ugyanúgy, ahogy nem elvárás és "házastársi kötelesség". Ezeket a romboló és toxikus dogmákat gyógyítani és felülírni idő és türelem kérdése, de elkerülhetetlenek ahhoz, hogy nőként egészségesen és teljességben éld meg a szexualitásodat, a gyönyört, az élvezetet, ami az élet szerves része.

Ha bűn lenne, mégis miért indulna az élet teremtése a szexuális egyesüléssel? Ha csak ez lenne a célja, akkor mégis miért lenne a nőnek csak az élvezetet szolgáló szerve?

A magától értetődő kötelesség lenne, miért tiltakozna ellene mindene porcikád?

Időszerű ezeket a helyére tenni, mert a szexualitásod a női egészséged alapvető része. Azzal, hogy minden nő gyógyítja és felszabadítja ezt a területet önmagában, tud megváltozni kollektív szinten, hogy azzá váljon, ami valójában: szerelemmé, egyesüléssé, önszeretetté, tiszta életigenléssé és gyönyörré, ami a természet rendje.

A szexuális problémák mindig arra hívnak, hogy kapcsolódj a testedhez, az érzéseidhez, hogy egy újabb és mélyebb szinten kapcsolódj önmagadhoz.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el